Nasi fizjoterapeuci

Daniel Baca
Daniel BacaMgr Daniel Baca
O mnie

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii oraz technikiem masażystą. Jestem właścicielem NeuroActive, które tworzyłem od podstaw razem z żoną i naszym mottem jest przede wszystkim praca nad funkcją dnia codziennego. Już w trakcie studiów interesowała mnie praca z osobami dorosłymi oraz geriatrycznymi. Doświadczenie jakie zdobywałem w pracy z pacjentami to przede wszystkim praca metodą NDT - Bobath. Dodatkowo ukończyłem kurs PNF, który opiera się na pracy z pacjentem neurologicznym. Kompleksowość tych metod polega na tym, że po zebraniu wywiadu, przeprowadzeniu badania fizjoterapeutycznego przy pomocy testów diagnostycznych, przechodzę do ustalania planu terapii. Wspólnie z pacjentem określamy cele krótko oraz długoterminowe i przy pomocy neurorehabilitacji usprawniam funkcje motoryczne pacjenta. Łącząc terapię manualną oraz kinezjotaping jako metodę wspomagającą proces rehabilitacji pomagam pacjentom w zmniejszeniu odczuwania bólu, pokazuję i uczę jak ćwiczyć żeby nie nabawić się kontuzji. Praca z pacjentem neurologicznym oraz ze schorzeniami kręgosłupa to główne nurty w których się specjalizuję.

Anna Ryfka fizjoterapeuta
Anna Ryfka fizjoterapeutaMgr Anna Ryfka
O mnie

Jestem terapeutą NDT-Bobath oraz NDT - Bobath Baby, PNF w pediatrii. W swojej praktyce patrzę zawsze wielopłaszczyznowo na dziecko. Ważna jest dla mnie komunikacja z dzieckiem i rodzicami. Interesują mnie nowoczesne metody pracy z dzieckiem dlatego uczestniczę w szkoleniach i kursach poszerzający mój warsztat pracy. Współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich oraz Kurs Zaawansowany Kinesiology Taping pozwalają mi dopełnić proces rehabilitacji. Zajęcia, które prowadzę w NeuroActive to konsultacje fizjoterapeutyczne, terapie dzieci i niemowląt metodą NDT - Bobath (mózgowe porażenie dziecięce, wady genetyczne, przepukliny oponowo-rdzeniowe, choroby rzadkie) oraz terapie wad postawy. Przeprowadzam również instruktaże ćwiczeń dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz instruktarz pielęgnacji niemowlęcia.

Dominika Osowska Mgr Dominika Osowska
O mnie

Jestem magistrem fizjoterapii. Studia ukonczyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od zawsze interesowała mnie praca z dziećmi. Specjalizuje sie w rehabilitacji dzieci, jestem pracownikiem Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale rehabilitacji. Ukończylam kurs NDT - Bobath, integracji sensorycznej oraz PNF i PNF w pediatrii. W pracy z dziećmi spełniam sie również jako instruktor narciarstwa i pływania (także pływanie niemowląt). W swojej pracy z małym pacjentem staram sie podejść do niego indywidualnie i holistycznie. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców.

Marta Baca
Marta BacaMgr Marta Baca
O mnie

Jestem terapeutą NDT - Bobath, terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskiem z zakresu "Rehabilitacja Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi", dzięki którym zdobyłam dodatkową wiedzę do pracy z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz autyzmem. Uważam, że podstawą dobrej, kompleksowej terapii jest uwzględnienie wszystkich ogniw czyli dziecka, rodzica oraz terapeuty. Zwracam szczególną uwagę na kontakt z dzieckiem poprzez efektywną komunikację, zabawę oraz współpracę. Pomagam w doborze sprzętu ortopedycznego oraz doradzam rodzicom jaki sprzęt jest najlepszy do prawidłowego rozwoju ich dziecka. Prowadzę również terapię niemowląt NDT- Bobath ucząc rodziców prawidłowej pielęgnacji, odpowiedniego noszenia, ubierania oraz prowadzę masaż niemowląt Shantala. Kompleksowość terapii to to co mnie wyróżnia, gdyż łącząc różne metody terapeutyczne razem ze swoim doświadczeniem oraz byciem mamą pozwala mi przekazać wiedzę rodzicowi oraz wspomóc osiąganie celów dziecku.

Maja Kosko
Maja KoskoMgr Maja Kosko
O mnie

Jestem terapeutką NDT Bobath i terapeutką Integracji Sensorycznej. Ukończyłam wiele kursów związanych z szeroko pojętą terapią dzieci (m.in. PNF podstawowy, PNF w skoliozach, Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci). Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach, by móc dawać w swojej pracy jak najwięcej. Priorytetem jest dla mnie kontakt z dzieckiem i stworzenie takich warunków, by podczas terapii czuło się swobodnie i bezpiecznie.
Interesuję się psychologią dziecka, jego rozwojem emocjonalnym i społecznym. Jest mi bliska tematyka związana z rodzicielstwem bliskości, NVC. Moją pozazawodową pasją jest muzyka - śpiewam dużo i (prawie) wszystko :)

Michał Adamski
Michał AdamskiMgr Michał Adamski
O mnie

Jestem fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem, nauczycielem akademickim oraz, przede wszystkim, rodzicem. Jeszcze przed ukończeniem studiów interesowałem się fizjoterapią w pediatrii, konsekwentnie zdobywając wiedzę i umiejętności, podczas praktyk i pełnienia roli wolontariusza, które wykraczały daleko poza standardowy program nauczania akademickiego. Obecnie mogę pochwalić się setkami godzin spędzonych podczas kursów, w których uczestniczyłem oraz szkoleń, które prowadziłem dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, wieloma latami pracy, bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi z przeróżnymi rodzajami niepełnosprawności oraz niemowlętami, które wymagały pomocy już na najwcześniejszych etapach swojego życia. Ukończyłem kurs NDT Bobath, NDT Bobath Baby oraz szereg innych szkoleń poświęconych terapii najmłodszych pacjentów. W swojej pracy specjalizuję się w usprawnianiu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, oraz z innymi zaburzeniami narządu ruchu. Prowadząc pacjenta skupiam się na jego indywidualnych potrzebach, zarówno pod względem aktywności jak i doboru odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, starając się maksymalnie wspomóc jego funkcjonowanie w życiu codziennym oraz wzmacniać i wspierać jego opiekunów w realizacji założeń terapeutycznych. Zajmuję się również wczesną interwencja w rozwoju niemowląt, dzieląc się równocześnie z ich rodzicami istotnymi wskazówkami na temat ewentualnej potrzeby specjalistycznej pielęgnacji dziecka jak i wspierania jego rozwoju w warunkach domowych.

Kinga Malwina ZielińskaMgr Kinga Malwina Zielińska
O mnie

Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką, ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Mam wieloletnie doświadczenie w placówkach zarówno publicznej jak i prywatnej służby zdrowia. Zajmuję się głównie terapią manualną, ponieważ jestem certyfikowaną terapeutką metody FDM, która jest na chwilę obecną najskuteczniejszą manualną terapią zwalczającą ból. Stosuję techniki zaczerpnięte m.in z FDM, PNF, neuromobilizacji i osteopatii (ukończyłam 3 lata osteopatii na Sutherland College of Osteopathic Medicine ). Podchodzę bardzo kompleksowo do wyzwania z jakim pacjent się do mnie zgłasza. Tłumaczę mechanizmy jakie powodują ból i jak je zwalczać w konkretnej jednostce chorobowej. W wolnym czasie uprawiam sport, więc wiem jak ważna jest sprawność i szybki powrót do aktywności. Jeśli macie dolegliwości ze strony narządu ruchu takie jak: ból niewiadomego pochodzenia, ból kręgosłupa, ból odcinka szyjnego/lędźwiowego kręgosłupa, stany po złamaniach, skręceniach, częste bóle głowy, rwę kulszową, nerwobóle, stany przeciążeniowe to zapraszam na terapię . Holistyczne podejście to moja podstawa.