Nasi fizjoterapeuci

Daniel Baca
Daniel BacaMgr Daniel Baca
O mnie

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii oraz technikiem masażystą. Jestem właścicielem NeuroActive, które tworzyłem od podstaw razem z żoną i naszym mottem jest przede wszystkim praca nad funkcją dnia codziennego. Już w trakcie studiów interesowała mnie praca z osobami dorosłymi oraz geriatrycznymi. Doświadczenie jakie zdobywałem w pracy z pacjentami to przede wszystkim praca metodą NDT - Bobath. Dodatkowo ukończyłem kurs PNF, który opiera się na pracy z pacjentem neurologicznym. Kompleksowość tych metod polega na tym, że po zebraniu wywiadu, przeprowadzeniu badania fizjoterapeutycznego przy pomocy testów diagnostycznych, przechodzę do ustalania planu terapii. Wspólnie z pacjentem określamy cele krótko oraz długoterminowe i przy pomocy neurorehabilitacji usprawniam funkcje motoryczne pacjenta. Łącząc terapię manualną oraz kinezjotaping jako metodę wspomagającą proces rehabilitacji pomagam pacjentom w zmniejszeniu odczuwania bólu, pokazuję i uczę jak ćwiczyć żeby nie nabawić się kontuzji. Praca z pacjentem neurologicznym oraz ze schorzeniami kręgosłupa to główne nurty w których się specjalizuję.

Michał Adamski
Michał AdamskiMgr Michał Adamski
O mnie

Jestem fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem, nauczycielem akademickim oraz, przede wszystkim, rodzicem. Jeszcze przed ukończeniem studiów interesowałem się fizjoterapią w pediatrii, konsekwentnie zdobywając wiedzę i umiejętności, podczas praktyk i pełnienia roli wolontariusza, które wykraczały daleko poza standardowy program nauczania akademickiego. Obecnie mogę pochwalić się setkami godzin spędzonych podczas kursów, w których uczestniczyłem oraz szkoleń, które prowadziłem dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, wieloma latami pracy, bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi z przeróżnymi rodzajami niepełnosprawności oraz niemowlętami, które wymagały pomocy już na najwcześniejszych etapach swojego życia. Ukończyłem kurs NDT Bobath, NDT Bobath Baby oraz szereg innych szkoleń poświęconych terapii najmłodszych pacjentów. W swojej pracy specjalizuję się w usprawnianiu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, oraz z innymi zaburzeniami narządu ruchu. Prowadząc pacjenta skupiam się na jego indywidualnych potrzebach, zarówno pod względem aktywności jak i doboru odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, starając się maksymalnie wspomóc jego funkcjonowanie w życiu codziennym oraz wzmacniać i wspierać jego opiekunów w realizacji założeń terapeutycznych. Zajmuję się również wczesną interwencja w rozwoju niemowląt, dzieląc się równocześnie z ich rodzicami istotnymi wskazówkami na temat ewentualnej potrzeby specjalistycznej pielęgnacji dziecka jak i wspierania jego rozwoju w warunkach domowych.

Jagoda Zienkiewicz
Jagoda ZienkiewiczMgr Jagoda Zienkiewicz
O mnie

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w takich miejscach jak Paley European Institute, Lux Med, Klinika Budzik dla Dzieci oraz Centrum Zdrowia Dziecka.

Ukończyłam liczne szkolenia doskonalące moją pracę z dziećmi, a wśród tych najważniejszych wyróżniam PNF, NDT- Bobath i szkolenia z zakresu analizy chodu.

Wśród problemów pacjentów, z którymi zgłaszają się oni do gabinetu wyróżnić można: wady postawy, skoliozy, choroby o podłożu neurologicznym. Kompleksowe i indywidualne podejście do problemu dziecka, pozwala mi na skuteczność terapii oraz podtrzymanie rezultatów poza gabinetem. Poza przeprowadzeniem ćwiczeń, zajmuję się doborem zaopatrzenia ortopedycznego tak, aby efekty naszej wspólnej pracy i sprzęty zakupione przez rodzica jak najlepiej wspomagały dalsze funkcjonowanie i rozwój dziecka.

Prowadzę także terapię oraz instruktaż pielęgnacji niemowląt, pokazuję jak ubierać, nosić i wspierać najmłodszych podczas codziennych czynności.

Prywatnie- amatorka jogi, podróży, kuchennych rewolucji, rękodzieła i opiekunka dwójki kotów.

Małgorzata Orowiecka
Małgorzata OrowieckaMgr Małgorzata Orowiecka
O mnie

Jestem fizjoterapeutką z wykształceniem zdobytym na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Od zawsze pasjonuje mnie praca z dziećmi, co przekłada się na ciągłe rozwijanie moich umiejętności w tej dziedzinie.
Miałam okazję zdobywać doświadczenie w różnych miejscach, takich jak
* Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie,
* Szkoła Podstawowa nr 54 Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej w Lublinie
* Ośrodek Rehabilitacji Dziennej Sanus dla dzieci w Lublinie
Najbardziej satysfakcjonującym aspektem mojej pracy jest możliwość pomagania dzieciom w ich zdrowiu i rozwoju. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i profesjonalnie podchodzę do pracy, aby być jeszcze bardziej efektywną w tym, co robię.

Marta Baca
Marta BacaMgr Marta Baca
O mnie

Jestem terapeutą NDT - Bobath, terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskiem z zakresu "Rehabilitacja Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi", dzięki którym zdobyłam dodatkową wiedzę do pracy z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz autyzmem. Uważam, że podstawą dobrej, kompleksowej terapii jest uwzględnienie wszystkich ogniw czyli dziecka, rodzica oraz terapeuty. Zwracam szczególną uwagę na kontakt z dzieckiem poprzez efektywną komunikację, zabawę oraz współpracę. Pomagam w doborze sprzętu ortopedycznego oraz doradzam rodzicom jaki sprzęt jest najlepszy do prawidłowego rozwoju ich dziecka. Prowadzę również terapię niemowląt NDT- Bobath ucząc rodziców prawidłowej pielęgnacji, odpowiedniego noszenia, ubierania oraz prowadzę masaż niemowląt Shantala. Kompleksowość terapii to to co mnie wyróżnia, gdyż łącząc różne metody terapeutyczne razem ze swoim doświadczeniem oraz byciem mamą pozwala mi przekazać wiedzę rodzicowi oraz wspomóc osiąganie celów dziecku.

Zuzanna Adamska
Zuzanna AdamskaMgr Zuzanna Adamska
O mnie

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wydziału Rehabilitacji. Pół roku studiowałam na uniwersytecie w Walencji na kierunku Fizjoterapia. Od ponad 10 lat pracuję z pacjentami pediatrycznymi. Prowadzę zajęcia z dziećmi z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, z cięższymi zaburzeniami neurologicznymi w tym z Mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobami nerwowo-mięśniowymi, wadami genetycznymi. Wśród swoich podopiecznych mam
dzieci młodsze i nastolatków z zaburzeniami napięcia posturalnego oraz nieprawidłowym ustawieniem stóp, kregoslupa, skoliozą i z innymi wadami postawy. W swojej pracy lubię łączyć różne metody fizjoterapeutyczne poszukując odpowiedniej formy terapii dla każdego pacjenta. Istotnym dla mnie jako terapeutki jest, aby zarówno dziecko jak i rodzice rozumieli problem wystąpienia zaburzenia posturalnego i zdawali sobie sprawę z tego, co dokładnie dzieje się podczas terapii. Dzięki temu z powodzeniem możemy realizować założenia terapeutyczne na co dzień. Zajęcia prowadzę na wesoło, staram się tworzyć bezpieczną i przyjazną atmosferę, co pozwala mi realnie podnosić efektywność terapii. Prywatnie jestem mamą dwóch wesołych chłopców. Lubię wszelkie podróże małe i duże, chodzenie po lesie i tropienie dzikich zwierząt.

Kursy, szkolenia i warsztaty:
- Terapia neurorozwojowa NDT Bobath
- PNF (Prioprioceptive Neuromuscular Fascilitation)
- FITS - Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz
- Integracja Sensoryczna I i II stopnia
- Wielowymiarowa terapia manualna stóp
- Stopa - najnowsze badania i terapie
- Terapia Ręki
- Kinesiotaping
- Techniki terapii nierównowagi mięśniowej
- Techniki mobilizacji tkanek miękkich
- Terapia tkanek miękkich w pediatrii
- Wpływ tułowia i jego aktywności na kończyny górne i dolne
- Mechanizm kontroli postawy - rozwój, zaburzenia, terapia
- Najnowsze spojrzenie na problem spastyczności wśród dzieci z MPD
- Wczesna interwencja u dziecka w wieku 0-12 miesięcy z zaburzonym rozwojem psychoruchowym
- Pedagogiczny kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli

Konrad Dadas
Konrad DadasMgr Konrad Dadas
O mnie

Jestem magistrem fizjoterapii, terapeutą manualnym specjalizującym się w terapii osób z problemami narządu ruchu. W swojej pracy koncentruję się na pacjencie, jego potrzebach i motywacji. Efektywną terapię opieram na całościowym spojrzeniu na pacjenta, doborze odpowiednich dla niego technik, po szczegółowym wywiadzie i badaniu manualnym. Uważam, że są one kluczowe w osiągnięciu sukcesu terapeutycznego. Podczas spotkania, dużą uwagę kładę na współpracę z Pacjentem, wyznaczenie wspólnego celu spotkań oraz staram się dokładnie wytłumaczyć istotę problemu i strategię postępowania terapeutycznego.

W pracy wykorzystuje techniki terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, kinesiotaping oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia ruchowe.

Aleksandra Słowicka - Hołownia
Aleksandra Słowicka - HołowniaMgr Aleksandra Słowicka - Hołownia
O mnie

Jestem magistrem fizjoterapii. Najwięcej satysfakcji znajduję we współpracy z pacjentami pediatrycznymi z wyzwaniami neurologicznymi, zespołami genetycznymi i metabolicznymi. Doświadczenie w pracy z dziećmi, zaczęłam zdobywać już podczas praktyk studenckich min. w: IPCZD Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Intensywnej Terapii Olinek, OWI Ośrodek Wczesnej Interwencji /Pilicka, Dzielny Miś Instytut Terapii Funkcjonalnej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam także w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu. W swojej pracy staram się jak najlepiej zaopiekować potrzeby dziecka. Zależy mi na poznaniu perspektywy dziecka i rodzica, wspólnym wyznaczeniu celów terapeutycznych i dążeniu do nich. Wierzę, że dziecko najwięcej może nauczyć się poprzez zabawę w atmosferze uważności i bezpieczeństwa. Swoją wiedzę staram się aktualizować regularnie uczestnicząc w szkoleniach o tematyce neuro-rozwojowej.

Anna Ryfka fizjoterapeuta
Anna Ryfka fizjoterapeutaMgr Anna Ryfka
O mnie

Jestem terapeutą NDT-Bobath oraz NDT - Bobath Baby, PNF w pediatrii. W swojej praktyce patrzę zawsze wielopłaszczyznowo na dziecko. Ważna jest dla mnie komunikacja z dzieckiem i rodzicami. Interesują mnie nowoczesne metody pracy z dzieckiem dlatego uczestniczę w szkoleniach i kursach poszerzający mój warsztat pracy. Współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich oraz Kurs Zaawansowany Kinesiology Taping pozwalają mi dopełnić proces rehabilitacji. Zajęcia, które prowadzę w NeuroActive to konsultacje fizjoterapeutyczne, terapie dzieci i niemowląt metodą NDT - Bobath (mózgowe porażenie dziecięce, wady genetyczne, przepukliny oponowo-rdzeniowe, choroby rzadkie) oraz terapie wad postawy. Przeprowadzam również instruktaże ćwiczeń dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz instruktarz pielęgnacji niemowlęcia.

Agnieszka Budyńska - uroginekologia
Agnieszka Budyńska - uroginekologiaMgr Agnieszka Budyńska
O mnie

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, II Wydziału Lekarskiego. Specjalizuję się w terapii kobiet. Prowadzi fizjoterapię mięśni dna miednicy mi.in: przy nietrzymaniu moczu, obniżeniu narządów rodnych. Terapię przed i po zabiegach operacyjnych. Pomagam zmagać się z dolegliwościami bólowymi w obrębie miednicy wywołanych między innymi przez ból owulacyjny, bolesne miesiączki lub współżycie. Jesteś w ciąży i chciałabyś się zrelaksować lub doskwiera ci ból kręgosłupa pomogę Ci pozbyć się bólu. A gdy już urodzisz zapraszam na sprawdzenie narządów rodnych, powłok brzusznych i blizny po cesarskim cięciu. Fizjoterapia kobiet jest moją pasją.

W NeuroActive zajmuję się:

✓ Kompleksowa terapia blizny,
✓ Rozstęp mięśnia prostego brzucha (DRA),
✓ Przygotowanie do porodu
✓ Rehabilitacja dysfunkcji dna miednicy mniejszej
✓ Nietrzymanie moczu u kobiet,
✓ Podejście osteopatyczne w terapii dna miednicy, trening dna miednicy
✓ Powrót do formy po porodzie

Mgr Daria Laudańska - psycholog
Mgr Daria Laudańska - psycholog Mgr Daria Laudańska
O mnie
Jestem magistrem psychologii, certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych, specjalistą AAC. Ukończyłam  studia na Wydziale Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie. Ponadto odbywam certyfikację na terapeutę środowiskowego dzieci i młodzieży.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, dziećmi ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną, osobami mierzącymi się z kryzysami (zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, trudności z agresją, trudności w relacjach, kryzys emocjonalny, zachowanie autodestrukcyjne, trudności z radzeniem sobie z nadmiernym stresem, zaburzenia rytmu okołodobowego).
 
Pracuję również  z rodzicami, którzy chcieliby wzmocnić swoje kompetencje rodzicielskie i budować pozytywne relacje ze swoimi dziećmi.
 
W swojej pracy stosuję podejście systemowe, z wykorzystaniem technik poznawczo- behawioralnych. Dostosowuję formy i metody pracy z pacjentem, aby każdy mógł uzyskać profesjonalne wparcie na miarę swoich potrzeb. Możesz się umówić do mnie na konsultację psychologiczną oraz terapię krótkoterminową. 
Prowadzę psychoedukację, interwencję kryzysowa, psychoterapię oraz doradztwo.

Centrum Rehabilitacji NeuroActive S.C.

Dwie lokalizacje:

ADRES:
ul. Międzyborska 10/L2
04-041 Warszawa

ADRES:
Batalionu AK "Bałtyk" 8
00-713 Warszawa

Nip: 1132993085
Regon: 382512422

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8.00 - 20.00

Sobota - czynne dla wcześniej umówionych pacjentów

Niedziela - zamknięte