Nasi fizjoterapeuci

Daniel Baca
Daniel Bacamgr Daniel Baca
Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii oraz technikiem masażystą. Jestem właścicielem NeuroActive, które tworzyłem od podstaw razem z żoną i naszym mottem jest przede wszystkim praca nad funkcją dnia codziennego. Już w trakcie studiów interesowała mnie praca z osobami dorosłymi oraz geriatrycznymi. Doświadczenie jakie zdobywałem w pracy z pacjentami to przede wszystkim praca metodą NDT - Bobath. Dodatkowo ukończyłem kurs PNF, który opiera się na pracy z pacjentem neurologicznym. Kompleksowość tych metod polega na tym, że po zebraniu wywiadu, przeprowadzeniu badania fizjoterapeutycznego przy pomocy testów diagnostycznych, przechodzę do ustalania planu terapii. Wspólnie z pacjentem określamy cele krótko oraz długoterminowe i przy pomocy neurorehabilitacji usprawniam funkcje motoryczne pacjenta. Łącząc terapię manualną oraz kinezjotaping jako metodę wspomagającą proces rehabilitacji pomagam pacjentom w zmniejszeniu odczuwania bólu, pokazuję i uczę jak ćwiczyć żeby nie nabawić się kontuzji. Praca z pacjentem neurologicznym oraz ze schorzeniami kręgosłupa to główne nurty w których się specjalizuję.
Anna Ryfka fizjoterapeuta
Anna Ryfka fizjoterapeutamgr Anna Ryfka
Jestem terapeutą NDT-Bobath oraz NDT - Bobath Baby, PNF w pediatrii. W swojej praktyce patrzę zawsze wielopłaszczyznowo na dziecko. Ważna jest dla mnie komunikacja z dzieckiem i rodzicami. Interesują mnie nowoczesne metody pracy z dzieckiem dlatego uczestniczę w szkoleniach i kursach poszerzający mój warsztat pracy. Współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich oraz Kurs Zaawansowany Kinesiology Taping pozwalają mi dopełnić proces rehabilitacji. Zajęcia, które prowadzę w NeuroActive to konsultacje fizjoterapeutyczne, terapie dzieci i niemowląt metodą NDT - Bobath (mózgowe porażenie dziecięce, wady genetyczne, przepukliny oponowo-rdzeniowe, choroby rzadkie) oraz terapie wad postawy. Przeprowadzam również instruktaże ćwiczeń dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz instruktarz pielęgnacji niemowlęcia.
Marta Baca
Marta Bacamgr Marta Baca
Jestem terapeutą NDT - Bobath, terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskiem z zakresu "Rehabilitacja Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi", dzięki którym zdobyłam dodatkową wiedzę do pracy z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz autyzmem. Uważam, że podstawą dobrej, kompleksowej terapii jest uwzględnienie wszystkich ogniw czyli dziecka, rodzica oraz terapeuty. Zwracam szczególną uwagę na kontakt z dzieckiem poprzez efektywną komunikację, zabawę oraz współpracę. Pomagam w doborze sprzętu ortopedycznego oraz doradzam rodzicom jaki sprzęt jest najlepszy do prawidłowego rozwoju ich dziecka. Prowadzę również terapię niemowląt NDT- Bobath ucząc rodziców prawidłowej pielęgnacji, odpowiedniego noszenia, ubierania oraz prowadzę masaż niemowląt Shantala. Kompleksowość terapii to to co mnie wyróżnia, gdyż łącząc różne metody terapeutyczne razem ze swoim doświadczeniem oraz byciem mamą pozwala mi przekazać wiedzę rodzicowi oraz wspomóc osiąganie celów dziecku.
Michał Adamski
Michał Adamskimgr Michał Adamski
Jestem fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem, nauczycielem akademickim oraz, przede wszystkim, rodzicem. Jeszcze przed ukończeniem studiów interesowałem się fizjoterapią w pediatrii, konsekwentnie zdobywając wiedzę i umiejętności, podczas praktyk i pełnienia roli wolontariusza, które wykraczały daleko poza standardowy program nauczania akademickiego. Obecnie mogę pochwalić się setkami godzin spędzonych podczas kursów, w których uczestniczyłem oraz szkoleń, które prowadziłem dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, wieloma latami pracy, bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi z przeróżnymi rodzajami niepełnosprawności oraz niemowlętami, które wymagały pomocy już na najwcześniejszych etapach swojego życia. Ukończyłem kurs NDT Bobath, NDT Bobath Baby oraz szereg innych szkoleń poświęconych terapii najmłodszych pacjentów. W swojej pracy specjalizuję się w usprawnianiu dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, oraz z innymi zaburzeniami narządu ruchu. Prowadząc pacjenta skupiam się na jego indywidualnych potrzebach, zarówno pod względem aktywności jak i doboru odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, starając się maksymalnie wspomóc jego funkcjonowanie w życiu codziennym oraz wzmacniać i wspierać jego opiekunów w realizacji założeń terapeutycznych. Zajmuję się również wczesną interwencja w rozwoju niemowląt, dzieląc się równocześnie z ich rodzicami istotnymi wskazówkami na temat ewentualnej potrzeby specjalistycznej pielęgnacji dziecka jak i wspierania jego rozwoju w warunkach domowych.