Terapia manualna

Terapia zajmująca się dysfunkcjami narządu ruchu, której celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa ruchomości w stawach. Częścią tej terapii są manualne mobilizacje tkanki mięśniowej, stawów i układu nerwowego. Jest to jedna z najbardziej znanych metod postępowania terapeutycznego. Składa się z obszernej diagnostyki (oceny biomechanicznej i funkcjonalnej) dzięki, której oceniamy stan pacjenta i indywidualnie dobieramy techniki manualne.

Kinezjotaping

Kinezjotaping

Oklejanie specjalnymi taśmami miejsc bólowych, wymagających rozluźnienia, w stanach po urazach, doraźnie w odprowadzaniu limfy przy obrzękach kończyn dolnych. Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilku dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.

Terapia PNF

Terapia PNF

Terapia oparta na wzorcach ruchowych, które jeśli są zaburzone najpierw diagnozujemy a następnie przeprowadzamy terapię w celu ich poprawy. Metoda uwzględnia odczuwanie własnego ruchu (propriocepcję) oraz skupia się na ułatwianiu ruchu zgodnego z fizjologicznymi sposobami wykonywania jak najbardziej skutecznej czynnościowo aktywności ruchowej. W terapii wg koncepcji PNF następuje proces uczenia ruchu, jak i wielozmysłowe bodźcowanie, czyli dostarczanie bodźców dotykowych, wzrokowych, słuchowych, oraz bodźców oddziałujących na kontrolę równowagi (np. poprzez zmienne podłoże, wykorzystanie poduszki sensomotorycznej).

Terapia NDT-Bobath

Terapia NDT-Bobath

Terapia nastawiona na osiąganie krótko i długoterminowych celów oraz polepszanie funkcji dnia codziennego takich jak wstawanie, siedzenie, chód, jedzenie samodzielne, ubieranie się, pokonywanie przeszkód. Terapia sprawdza się doskonale w takich schorzeniach jak udar mózgu, choroby neurologiczne, choroba Parkinsona, mpdz dorosłych, uszkodzenie rdzenia kręgowego, niepełnosprawność ruchowa.

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Konsultacja fizjoterapeutyczna

To pierwszy kontakt z naszymi fizjoterapeutami. Prosimy o przyniesienie dokumentacji medycznej, istotnych wyników badań. Na konsultacji przeprowadzany jest wywiad, badanie fizjoterapeutyczne, testy diagnostyczne. Ustalamy wspólnie cele terapeutyczne i ustalamy plan terapii. Już na konsultacji przekazujemy wskazówki do ćwiczeń, nasze zalecenia oraz podpowiadamy jaki sprzęt ortopedyczny może być potrzebny.

Centrum Rehabilitacji NeuroActive S.C.

ul. Międzyborska 10/L2

04-041 Warszawa

Nip: 1132993085

Regon: 382512422

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8.00 - 20.00

Sobota - czynne dla wcześniej umówionych pacjentów

Niedziela - zamknięte

Facebook