Uroginekologia

Planujesz ciążę lub jesteś już mamą uroczego malucha? Może miałaś ciężki poród, urodziłaś duże dziecko lub poród zakończył się cesarskim cięciem?
Przygotowujesz się do operacji ginekologicznej, bądź juz masz jakieś za sobą? Blizna po zabiegu jest bolesna, sztywna i wciągnięta? Masz zaburzenia czucia wokół niej?
Zdarza Ci się popuszczać mocz podczas śmiechu, kaszlu, uprawiania sportu czy zabawy z dziećmi? Często korzystasz z toalety, także w nocy?
Brzuch po porodzie nie wrócił do dawnego wyglądu?

Terapia manualna

Terapia zajmująca się dysfunkcjami narządu ruchu, której celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa ruchomości w stawach. Częścią tej terapii są manualne mobilizacje tkanki mięśniowej, stawów i układu nerwowego. Jest to jedna z najbardziej znanych metod postępowania terapeutycznego. Składa się z obszernej diagnostyki (oceny biomechanicznej i funkcjonalnej) dzięki, której oceniamy stan pacjenta i indywidualnie dobieramy techniki manualne.

Kinezjotaping

Kinezjotaping

Oklejanie specjalnymi taśmami miejsc bólowych, wymagających rozluźnienia, w stanach po urazach, doraźnie w odprowadzaniu limfy przy obrzękach kończyn dolnych. Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilku dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.

Terapia PNF

Terapia PNF

Terapia oparta na wzorcach ruchowych, które jeśli są zaburzone najpierw diagnozujemy a następnie przeprowadzamy terapię w celu ich poprawy. Metoda uwzględnia odczuwanie własnego ruchu (propriocepcję) oraz skupia się na ułatwianiu ruchu zgodnego z fizjologicznymi sposobami wykonywania jak najbardziej skutecznej czynnościowo aktywności ruchowej. W terapii wg koncepcji PNF następuje proces uczenia ruchu, jak i wielozmysłowe bodźcowanie, czyli dostarczanie bodźców dotykowych, wzrokowych, słuchowych, oraz bodźców oddziałujących na kontrolę równowagi (np. poprzez zmienne podłoże, wykorzystanie poduszki sensomotorycznej).

Terapia NDT-Bobath

Terapia NDT-Bobath

Terapia nastawiona na osiąganie krótko i długoterminowych celów oraz polepszanie funkcji dnia codziennego takich jak wstawanie, siedzenie, chód, jedzenie samodzielne, ubieranie się, pokonywanie przeszkód. Terapia sprawdza się doskonale w takich schorzeniach jak udar mózgu, choroby neurologiczne, choroba Parkinsona, mpdz dorosłych, uszkodzenie rdzenia kręgowego, niepełnosprawność ruchowa.

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Konsultacja fizjoterapeutyczna

To pierwszy kontakt z naszymi fizjoterapeutami. Prosimy o przyniesienie dokumentacji medycznej, istotnych wyników badań. Na konsultacji przeprowadzany jest wywiad, badanie fizjoterapeutyczne, testy diagnostyczne. Ustalamy wspólnie cele terapeutyczne i ustalamy plan terapii. Już na konsultacji przekazujemy wskazówki do ćwiczeń, nasze zalecenia oraz podpowiadamy jaki sprzęt ortopedyczny może być potrzebny.

Centrum Rehabilitacji NeuroActive S.C.

Dwie lokalizacje:

ADRES:
ul. Międzyborska 10/L2
04-041 Warszawa

ADRES:
Batalionu AK "Bałtyk" 8
00-713 Warszawa

Nip: 1132993085
Regon: 382512422

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8.00 - 20.00

Sobota - czynne dla wcześniej umówionych pacjentów

Niedziela - zamknięte