Terapia w codzienności

To nowoczesna, kompleksowa terapia, która nacelowana jest na pomoc pacjentom w osiągnieciu samodzielności w życiu codziennym.


Cele jakie stawiamy sobie na zajęciach:
- pomoc rodzicowi w dostosowabiu otoczenia dziecka
- pokazanie sposobów wykonywania czynności dnia codzienngo dostosowane do dziecka a nie do diagnozy


Czynności jakie każdy z nas robi codziennie 2 podtypy:
1. Basic Activity Daily Living
- ubieranie/rozbieranie
- jedzenie
- mycie
- korzystanie z toalety


2. Additional Activity Daily Living
- transfery - samodzielne osiągnięcie możliwie najwyższej pozycji
- robienie zakupów
- czas wolny - gry i zabawy
- robienie posiłków
- umiejetności dotyczące kontaktów z przyjaciółmi


Na terapii wybieramy 1 cel i krok po kroku dostosowujemy otoczenie, uczymy sposobów wykonywania czynności i osiągamy cel. Oczywiście musi być on realny i osiągalny dlatego tak ważna jest współpraca rodzica i dziecka z terapeutą.

Konsultacja fizjoterapeutyczna dzieci

Konsultacja fizjoterapeutyczna

To pierwszy kontakt z naszymi fizjoterapeutami. Prosimy o przyniesienie dokumentacji medycznej, istotnych wyników badań oraz ulubionych 2-3 zabawek dziecka. Podczas konsultacji przeprowadzamy wywiad, testy diagnostyczne, sprawdzamy ukształtowanie główki dziecka. Analizujemy z rodzicem rozwój ruchowy dziecka i przekazujemy najważniejsze wskazówki dotyczące terapii dziecka.

Terapia NDT-Bobath

Terapia NDT-Bobath

To terapia zaliczająca się do metod neurorehabilitacji, w której całościowe podejście do rozwoju małego człowieka jest podstawą. W uzupełnieniu o pełne zrozumienie potrzeb dziecka, potrzeby komunikacji, naturalnej potrzeby zabawy daje pożądane efekty. Terapeuci pomogą dobrać sprzęt ortopedyczny potrzebny do codziennego funkcjonowania. Należy pamiętać, że dziecko jest równym partnerem podczas całych ćwiczeń i szacunek do jego emocji to to na co zwracamy baczna uwagę. NDT - Bobath sprawdza się w terapiach wzmożonego bądź obniżonego napięcia mięśniowego, w chorobach neurologicznych, opóźnieniu rozwoju ruchowego.

Integracja Sensoryczna

SI

Integrację Sensoryczną w NeuroActive prowadzą fizjoterapeuci. Oznacza to, że oprócz stymulacji poszczególnych zmysłów w celu ich integracji baczną uwagę zwracamy na postawę ciała, odpowiednie napięcie mięśniowe oraz dołączenie motoryki małej jako niezbędnego elementu harmonijnego rozwoju dziecka. W NeuroActive Integracja Sensoryczna jest często uzupełnieniem innych terapii. Wykonujemy również diagnozy terapeutyczne.

Terapia ręki

Terapia ręki

Na terapii ręki prowadzona jest terapia nastawiona na poprawę funkcjonowania motoryki małej (pisanie, rysowanie) poprzez wzmacnianie obręczy barkowej i poprawę napięcia mięśniowego. Dodatkowo dostarczanie bodźców sensorycznych pomaga w lepszym osiąganiu efektów. Terapia ręki jest uzupełnieniem terapii NDT – Bobath.

Terapia wad postawy

Terapia wad postawy

Podczas terapii łączymy metodę PNF, trójpłaszczyznową manualną terapię stóp, terapię NDT - Bobath i kinezjotapiangu w celu całościowej terapii pacjenta. Prowadzimy terapię wad postawy takich jak: stopy płaskie, płasko - koślawe, kolana koślawe/szpotawe, odstające łopatki, asymetrie, skrzywienia kręgosłupa, skoliozy.

Turnusy rehabilitacyjne

Turnus to intensywna neurorehabilitacja łącząca różne metody w celu poprawy stanu funkcjonalnego dziecka. Podejście całościowe do dziecka i dostosowanie indywidualnie metod usprawniania pomaga w precyzowaniu celów terapii. Turnusy przeznaczone dla dzieci z chorobami neurologicznymi, zaburzeniami rozwoju ruchowego, chorobami genetycznymi. Jest to uzupełnienie regularnej terapii dziecka.

Centrum Rehabilitacji NeuroActive S.C.

Dwie lokalizacje:

ADRES:
ul. Międzyborska 10/L2
04-041 Warszawa

ADRES:
Batalionu AK "Bałtyk" 8
00-713 Warszawa

Nip: 1132993085
Regon: 382512422

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8.00 - 20.00

Sobota - czynne dla wcześniej umówionych pacjentów

Niedziela - zamknięte